ICO

Kinkiet nad lustro – jak wybrać najlepszy?

Kinkiet nad lustro – jak wybrać najlepszy?

Strefę umywalki oraz lustro powszechnie będziemy oświetlać stosując kinkiety. Podobny standard punktów oświetlenia wybieramy do salonów albo pozostałych rodzajów pomieszczeń, w których znajduje się lustro. Jakie warunki musi spełniać idealny kinkiety nad lustra? Wystarczy, że postawimy na jeden, a może więcej?

Kinkiet nad lustro – dlaczego warto

Kinkiet nad lustrem jest zazwyczaj oświetleniem dodatkowym. Dzięki niemu zawsze można mieć pewność doświetlenia takich zakamarków, do których nie dochodzi blask z pozostałych lamp. Dodatkowo zwykle zadowoli nas estetyka, która jest w stanie chwycić za serce, jak i sprawić, że każde pomieszczenie zyska swój unikalny charakter.

W jaki sposób wybrać kinkiety nad lustro, aby istotnie przynosił nam korzyści, a nie był jedynie dekoracją, której z czasem zechcemy się pozbyć? Bardzo wiele zależy od tego, w jakim konkretni miejscu zawisło lustro oraz jego gabarytów. Lustro w łazience musi być oświetlone w sposób odpowiadający naszym potrzebom, dość chłodną barwą, która pozwala dostrzec najmniejsze detale, co jest szczególnie istotne w czasie regularnych czynności pielęgnacyjnych.

Odpowiednio intensywne światło przekazywane przez kinkiet zamontowany nad lustrem nie powinno nas razić. Niemal w każdej łazience zawsze świetnie sprawdzą się modele uzupełnione kloszami otwartymi ku górze czy też mlecznymi i całkowicie zamkniętymi, jeśli ukierunkowane są one w dół.

Lustro nie tylko w łazience

Zwierciadła zlokalizowane w salonach bądź innych pomieszczeniach, zazwyczaj wymagają ciepłej barwy światła. Gdy wybieramy pojedynczy kinkiet nad lustro, powinien on zostać umieszczony na osi lustra. Jeśli kinkiety nad lustro mają zostać przytwierdzone po obu bokach, powinny znaleźć się mniej więcej na wysokości naszego wzorku, jak najmniej oddalone od zwierciadła. Im bardziej rozległe lustro, tym większą liczbę kinkietów można zastosować.

Lustro w pozostałych pomieszczeniach

Lustra umiejscowione w sypialni lub zupełnie innych pomieszczeniach, zazwyczaj wymagają cieplejszej barwy światła. Jeśli zdecydujemy się na jeden kinkiet nad zwierciadłem, powinno zależeć nam na jego symetrycznym umieszczeniu. Jeżeli lampy mają zostać jednak umocowane po obu bokach, powinny znaleźć się na wysokości wzroku, niezbyt oddalone od lustra. Oczywiście im bardziej pokaźne lustro, tym więcej kinkietów może okazać się przydatnych.