ICO

Co warto zbudować na działkach pracowniczych?

Co warto zbudować na działkach pracowniczych?

Posiadając pracowniczy ogródek działkowy, niekoniecznie orientujemy się, co powinniśmy z tym fantem zrobić. Puścić dalej i mieć ją z głowy czy zostawić samej sobie? Nie rób tego! Z pewnością pojawi się wiele protipów jej efektywnego użytkowania. Czyli odpowiadając na kwestię: co począć z działką pracowniczą? – bez trudu podpowiem garść niebanalnych wyjść z sytuacji.

Domek czy altana – na działce stanie jedno i drugie

Naszą działkę można urządzić według bieżących potrzeb. Jeśli są położone w pewnej odległości od Twojego stałego adresu, opłaca się postawić na nich domki drewniane. To idealna możliwość, by odpocząć po trudach codzienności w świetnej lokalizacji. Jednakże rzecz nie wygląda tak łatwo, jak byśmy tego oczekiwali. Weźmy pod uwagę, że na takiej działce nie może powstać konstrukcja, która jest większa od 35 m2 powierzchni. Należy mieć to na względzie, rozpoczynając podjęcie budowy. Za to gdy go postawimy, to będziemy mogli cieszyć się niesamowitymi grillami z rodziną lub przyjaciółmi. Świetnie, gdy taka działka znajduje się trochę dalej od naszego stałego adresu, gdyż wtedy w pełni się zrelaksujemy, bez potrzeby myślenia o tym, co mamy do wykonania we własnych kątach. Możesz też umieścić tutaj mniejszą konstrukcję. Altana jest tańsza aniżeli domki drewniane, a posłuży tak samo dobrze do spędzania czasu w gronie znajomych. Jednakże mankamentem altanki jest fakt, że nie chroni ona skutecznie przed opadami i wiatrem, dlatego podczas chłodniejszych momentów możemy mieć problem z tym, żeby nie zmoknąć albo zmarznąć.

Na co zwrócić uwagę podczas stawiania domku lub altanki?

Przede wszystkim trzeba pomyśleć o tym, by przestrzeń użytkowa była nie większa niż niż 35 m2, w przeciwnym razie musimy postarać się o pozwolenie na budowę. Także sama szczyt dachu ma znaczenie, ponieważ wysokość do 5m (dachy strome) i 4m (dachy płaskie) są granicą, której nie możemy przekroczyć. Czy to wystarczy, by wyposażyć domki drewniane mazowieckie funkcjonalnie i zmieścić tam niezbędne rzeczy? Pełne urządzenie może sprawić problemy przy rozmieszczeniu, ale pomóc może ergonomia. W wyposażaniu domku pomagają precyzyjne plany jego budowy – lepiej nabyć go zamiast decydować się na radosne budownictwo.