ICO

Jak unikać korków w Warszawie?

Jak unikać korków w Warszawie?

Wszyscy ludzie, którzy są w Warszawie pierwszy ras, mogą być bardzo ciekawi, jaki sposób przemieszczania się najlepiej wybrać. Będzie to dotyczyło najczęściej tych podróżnych, którzy planują zwiedzić w krótkim czasie maksymalnie dużo wartych odhaczenia atrakcji. Chętnie podpowiemy, który środek transportu będzie odpowiadał turystom najbardziej, w zależności od ich oczekiwań.

Tramwaj, metro czy może autobus?

Pierwszym naturalnym wyborem większości przyjezdnych bez wątpienia jest komunikacja miejska. Oczywiście – Warszawa jest dobrze skomunikowanym ośrodkiem miejskim, szczególnie w porównaniu do innych miast Polski. Najlepszym środkiem komunikacji lokalnej w stolicy jest bezsprzecznie metro – w mniej więcej pół godziny możemy przedostać się na przeciwległy koniec Warszawy. Pechowo, ten środek transportu ma jedną zasadniczą wadę – metro w stolicy ma tylko dwie linie, w efekcie po pokonaniu kilku pasujących nam stacji najczęściej będziemy musieli przesiadać się do autobusu czy tramwaju. Jednak fakt pozostaje faktem, że dla znacznej części podróżnych to właśnie ten konkretny środek transportu będzie najodpowiedniejszy – znaczna część stacji jest zlokalizowana w najbliższym otoczeniu rozmaitych zabytków czy atrakcji.

Taksówka Warszawa: dla kogo najlepsza?

Wiele ludzi może też zastanawiać się nad zastępczym ciekawym rozwiązaniem, mianowicie podróżowaniem taksówką. O ile nie jest to na pewno trafiony pomysł w przypadku szczególnie dużych odległości, o tyle jeśli turysta planuje jedynie jak najszybciej i wygodnie dotrzeć do miejsca zlokalizowanego w niewielkiej odległości to taksówka na pewno okaże się dobrym wyborem. Koszt wcale nie musi być naszym zmartwieniem – z powodu rozwoju konkurencji w branży ceny przestały nas zniechęcać.