ICO

Integracja po godzinach – dokąd wybrać się ze swoim zespołem?

Integracja po godzinach – dokąd wybrać się ze swoim zespołem?

Otworzenie własnej działalności to wspaniały sprawdzian naszych umiejętności i niemal nieograniczone możliwości – dlatego oczywistością jest, że osoby czynne, zdecydowane i konstruktywne, zrobią wszystko co w ich mocy, by zbudować zespół, który pomoże firmie rozwinąć skrzydła. Zebranie tego typu ludzi to jedno, ale stałe podsycanie ich entuzjazmu względem pracy, przyjazna atmosfera oraz stworzenie miejsca pracy, które będzie ich satysfakcjonować, to druga sprawa.

Spotkania integracyjne po pracy oraz wieczorne imprezy, z pewnością świetnie wpłyną między innymi na wzajemne stosunki pracowników, stopień zmotywowania i efektywność – znacznie je podnosząc. Najchętniej wybieraną formą integracji jest wspólna wizyta w pubie, kręgle, rzutki lub… laserowa strzelanka! Mając za przykład takie miasto jak bilard Łódź, strzelnica czy paintball także stanowią ciekawą alternatywę. Co zatem powinniśmy wybrać dla swojego zespołu?

W pierwszej kolejności musimy skoncentrować się na charakterze pracowników, ponieważ nieprzekonany czy mało zharmonizowany team z pewnością nie odniesie sukcesu – natomiast wspólna chęć działania będzie potęgować zabawę. Po wszystkim można zaaranżować ognisko, przy którym reszta wieczoru będzie płynąć z dźwiękiem znanych wszystkim kompozycji, przy konwersacjach i dowcipach. Takie spotkanie z pewnością miło zapadnie wszystkim w pamięć.

Co z paintballem? Jest to nie rozrywka dla wszystkich a postrzał kulką z farbą bywa niekiedy bolesny, dlatego większość osób może być mało zafascynowana taką formą integracji. Inną wadą jest jej cena, bowiem za każdego współpracownika trzeba dać orientacyjnie 50-100 złotych. Mimo wszystko nie powinno to jednak o wszystkim decydować, jeżeli firma bierze udział w takich zabawach tylko od święta.