ICO

Czy prysznic może być lepszym rozwiązaniem niż wanna, jeśli nasza łazienka jest niewielka?

Czy prysznic może być lepszym rozwiązaniem niż wanna, jeśli nasza łazienka jest niewielka?

Aranżowanie łazienki to skomplikowana sprawa. Nietrudno stwierdzić, iż odnowienie tego pomieszczenia bywa niebywale kosztowny, nietrudno więc zrozumieć, czemu urządzamy taką operację bardzo rzadko. Poza tym, często ciężko jest oszacować ergonomię pewnych technologii, bez przekonania się o ich wartości na własne oczy. Niemało właścicieli domów sugeruje się więc prawidłami dotyczącymi wyglądu, a nie bardziej przyziemnymi. Wielu ludzi podkreśla, że najtrudniejszym wyborem dotyczącym remontu bywa ten pomiędzy wanną oraz prysznicem.

Wannę docenią dzieci, dorośli i seniorzy

Gros właścicieli mieszkań nawet w przypadku mikroskopijnej umywalni upiera się na wannę. Wanna gwarantuje znacząco lepszy poziom wygody, aniżeli zwykły natrysk. W głównej mierze to przedstawicielki płci pięknej lubią regenerować siły podczas kąpieli z użyciem wanny, popijając przy tym herbatę, ale z przyjemnością zażywają w niej kąpieli także pozostali członkowie rodziny, a zwłaszcza nasze pociechy. Z punktu widzenia dzieci wanna to miejsce do wesołych harców nic zatem dziwnego, że kochają bawić się w niej kiedy tylko mają taką możliwość. Specjalistyczne sklepy mają w swojej ofercie bardzo bogatą paletę wanien w wielu najróżniejszych wariantach. Można zamontować szczególnie gabarytowy typ wanny którego długość nie przekracza 120 cm, zaprojektowany specjalnie dla naszych pociech. Małogabarytowe wanny są chętnie wybierane do niewielkich umywalni.

Osoby w podeszłym wieku narzekają od czasu do czasu na to, że korzystanie z wanny wiąże się z ryzykiem bolesnej kontuzji, w przypadku gdy dokuczają im różnego rodzaju schorzenia i sztywność stawów. Najlepszym rozwiązaniem dla seniorów bywa wanna z drzwiczkami, co jest związane z tym, że korzystanie z niej nie wymaga od nich zwinności i mogą swobodnie wejść do wanny zupełnie tak, jak do brodzika prysznicowego. Taka wanna to również idealna opcja w przypadku osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych, która pragnie samodzielnie korzystać ze swojej łazienki i czuć się niezależną.

Wanna z drzwiczkami może być dobrym pomysłem

Dokonanie wyboru między wanną oraz prysznicem może przyprawić o ból głowy. Częstokroć opinie poszczególnych domowników bywają podzielone. Zdarza się, iż niektórzy z nich uwielbiają siedzenie w wannie przez dłuższy czas, zaś pozostali wolą możliwość błyskawicznego umycia się. Komfortowa wanna z drzwiczkami może być w takich okolicznościach wyposażona również w specjalna przegrodę, w ten sposób będzie pełniła również zadanie prysznica. Na taką koncepcję decyduje się wiele ludzi, którzy nie mają możliwości zakupu osobnej wanny oraz dużego natrysku. W przypadku, gdy natrysk okaże się być malutki czy niewygodny w użytkowaniu, zdecydowanie korzystniej byłoby zamienić go stosownie większą wanną, ponieważ zapewni ona pole manewru jak również pozwoli na wygodne wzięcie szybkiego prysznica.

W centrach handlowych bez trudu możemy odszukać szeroką gamę przegród ze szkła, które instaluje się właśnie w wannach, aby stworzyć możliwość korzystania z nich na stojąco. Wymienioną wcześniej przegrodę można również wykonać na zamówienie w szerokiej gamie wzorów bądź wybrać zamiast tego parawan, choć nie da się ukryć, że takie rozwiązania są obecnie mało popularne, ponieważ zasłonki nie są zbyt praktyczne.