ICO

Co nieco o single jersey – czy warto poznać ten renomowany splot?

Co nieco o single jersey – czy warto poznać ten renomowany splot?

Krótki set o single jersey – czy powinieneś poznać ten niezwykły splot?

Splot single jersey podbił całą branżę tekstylną i lokuje się w czołówce na liście szeroko stosowanych materiałów. Wynika to z jego funkcjonalności i mocnej struktury, dlatego z jego udziałem pojawiają się zarówno bluzki, piżamy, jak i inne elementy garderoby.

Nieco informacji dotyczących single jersey

Sformułowanie single jersey oznacza splot jednołożyskowy, dokładnie przez to nazywa się pojedynczy, podobnie fabril, czy pensof. W rezultacie wytworzy się materiał cieńszy od dresówki, ale przewyższający ją wytrzymałością. Ten rodzaj splotu sprawia, że obie strony dzianiny nie są sobie równe. Przywołajmy znany splot swetrowy, który przydaje się w przemyśle odzieżowym. Z jednej strony widzimy rządki ułożone z trójkątów. Po odwróceniu zobaczysz fale – tych nie da się nie dostrzec. Tak właśnie tworzy się jersey. Single jersey można otrzymać w różnorakich gramaturach. Pierwsza z nich posiada 165 gramów. Mówimy o materiale cienkim, który przeważnie zwija się na brzegach. Kolejna często spotykana gramatura to 200 g, dająca gęstszą, sprężynującą materię. W tym wypadku brzegi pozostają niezrolowane, a swoją drogą można z niego skorzystać w większej ilości materiałów.

Gramatura materiałów – jakie ma znaczenie?

Gramatura materiału jest tym, co trzeba poznać w trakcie zakupów. Przez miano gramatura rozumiemy miara liczbowa ciężaru własnego. Precyzując to ciężar 1 m kw materiału wyrażonego w jednostce wagi (w gramach). Gramatura materiałów zależy od grubości włókien, ich masy oraz typu zastosowanego splotu. Na chłopski rozum więcej ważące materiały powinny być automatycznie grubsze, ale tak naprawdę wygląda to rozmaicie. Bierze się to z całokształtu czynników, które oddziałują na gramaturę. Wyobraź sobie delikatny materiał z puszystej nici. W jej przypadku gramatura będzie niewielka, mimo, iż większość w pierwszej kolejności rozpozna ją jako grubą. W związku z tym przed nabyciem oprócz określenia wrażeń należy zidentyfikować gramaturę, by zyskać komplet informacji o materiale. W trakcie kupowania online trzeba przeczytać dokładnie opis lub skontaktować się z obsługą. Doświadczeni w branży świetnie zdają sobie sprawę, że gramatura nie podaje wszystkich potrzebnych wskazówek i zazwyczaj na prośby klientów robią dodatkowe fotki lub dodają bardziej szczegółowe opisy.