ICO

By znaleźć wypoczynek warto wybrać się do Sopotu

By znaleźć wypoczynek warto wybrać się do Sopotu

W Trójmieście znajduje się urocze miasto nad Bałtykiem, którym jest Sopot. Wielu urlopowiczów, którzy odwiedzili to miejsce, poznaje sopockie walory letniskowe czy kuracyjne i przyjeżdża tu raz jeszcze, czy jest sezon, czy nie i aura nie mobilizuje do wycieczek. Niewątpliwie To miejsce odpowiednie na krótką, jak i dłuższą wizytę, choćby jesienią czy zimą.

Jeśli nie wiesz, dokąd skierować pierwsze kroki w Sopocie, molo samo wskaże ci drogę

Najwięcej zależy od tego, w jakim celu przyjeżdża się do Sopotu. Jeżeli to jedynie turystyka i pobyt jest nastawiony na poznanie miejsc, to ewentualności będzie mnóstwo. Już weekendowy wyjazd dostarczy wiele możliwości – spacerując po zakątkach okolicznych plaż i stylowego centrum doświadczymy rzeczywiście sporo. Wyjątkową budowlą jest sopockie molo, wchodzące w fale na dystansie 511 metrów! Jest to miejsce docelowe dla każdego turysty. Idealne do spacerowania, fotografowania i oglądania niezapomnianych zachodów słońca. Czekają tu na nas 2 elementy ogromnego morskiej ścieżki: pierwsza znana jako Skwer Kuracyjny przy brzegu, druga biegnie na spory dystans wgłąb morza. Molo słynie z rozmaitych eventów, koncertów i wydarzeń okolicznościowych. Można widać tu jachty na cumach wzdłuż pomostu. Po sezonie urlopowym przychodzi uspokojenie. Można wtedy obserwować wolniej toczące się życie w bałtyckim miasteczku. Mimo spokoju miasto pozostaje jak zawsze nastrojowe i pełne optymizmu.

W jaki sposób przygotować się do wędrówek po Sopocie?

Sporym udogodnieniem dla gości wybierających się do Sopotu jest możliwość zaczerpnięcia informacji o aktualnej pogodzie. Możemy wpisać do wyszukiwarki frazę „Sopot kamera”, żeby zorientować się, jakie warunki czekają na nas w mieście. Kamera  na molo umożliwia podpatrywanie tego, co w tej chwili mamy na plaży, m.in. obserwowanie przystani jachtowej czy Skweru Kuracyjnego.

Jeśli pogoda dopisuje, można przejść się wzdłuż brzegu lub wybrać się do trójwymiarowego Parku. Poza tym trzeba wykorzystać tutejszą strefę zieleni. Na chętnych czekają Łysa Góra i narciarska trasa. Podczas zimy opcją będzie białe szaleństwo, co dla licznych turystów jest nie lada gratką. Nie wolno zapomnieć o mekce polskiej sztuki estradowej (Opera Leśna), w której od lat ’60 XX wieku organizowano znany festiwal. Inną propozycją na słoneczne dni będzie wycieczka nad Staw Nowowiejski.

Deszczowy Sopot – gdzie miło się zrelaksować?

Sporo może się dziać w Sopocie nawet gdy pogoda nam nie sprzyja. Turystów zaprasza Dworek Sierakowskich, w którym odbywają się czwartkowe spotkania z muzyką. Powinniśmy też odwiedzić Willę Claaszena, czyli Muzeum Sopotu, wyjątkowo urokliwe miejsce. Pozostaje także słynny Monciak – deptak przy ul. Bohaterów Monte Cassino. W oczy na pewno rzuci się nam Krzywy Domek, stworzony z inspiracji grafikami Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. W okolicy znajduje się dużo sporo klimatycznych kafejek i restauracji, gdzie można smacznie zjeść i odpocząć.

Dla każdego, kto szuka najlepszego miejsca na wypoczynek doskonałym wyborem będzie Sopot Kamera na żywo może pomóc w organizacji wypoczynku w tym mieście. Warto obejrzeć spokojne życie w Sopocie, by się przekonać, że każdy czas można wykorzystać do odwiedzin.