ICO

Ubezpieczenie OC roweru – co powinieneś o nim wiedzieć?

Zdarzają się też nieuczciwe ubezpieczalnie, które zasłaniając się nieprawdziwymi opiniami mogą chcieć uniknąć wypłaty ubezpieczenia. Wtedy powinno się wyszukać kontakt do specjalisty z dziedziny prawa, który pomoże dojść do porozumienia z nieuczciwym ubezpieczycielem.
Aby odnaleźć taką osobę, wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google frazę adwokat Gniezno, Warszawa, Szczecin albo każdej innej miejscowości.

Do czego może się przydać OC roweru?

OC roweru gwarantuje ochronę sprzętu , a także jego użytkownika na przykład od odpowiedzialności cywilnej w razie uczestniczenia w wypadku.
Właściciel roweru posiadający OC w po wypadku nie musi przejmować się spowodowanymi szkodami – ubezpieczenie pokryje wszelkie zniszczenia. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele tysięcy złotych.

Ubezpieczenie jednośladu ma sens zwłaszcza na terenach miejskich, gdzie zagrożenie wypadkami i problem kradzieży rowerów bywają coraz częstszym zjawiskiem.
W razie konieczności hospitalizacji na skutek groźnego wypadku ubezpieczalnia zwykle pokrywa także koszty opieki zdrowotnej , a nawet rehabilitacji, oczywiście wyłącznie w sytuacji, kiedy takie zasady są zawarte w polisie.

Aby mieć pewność co do zakresu ubezpieczenia, konieczne jest dokładne przeczytanie umowy, a w razie problemów ze zrozumieniem jej zapisów najlepiej skontaktować się z prawnikiem.