ICO

Za co kochamy łódzkie parki?

Za co kochamy łódzkie parki?

Mieszkańcy głośnych miejscowości lubią chociaż raz w ciągu tygodnia odpocząć od miejskiego gwaru. By zaznać ulgi, zwykle uciekają poza granice swojej dzielnicy czy też szybko udają się na uspokajający spacerek po parku. Łódź to miasto, w którym wcale nie trzeba długo szukać – każdy zakątek ma swoje malownicze tereny.

Mogłoby się wydawać, że pofabryczne miasto, które postrzegane jest przez niejednego mieszkańca jako mroczne oraz nieatrakcyjne, to miejsce, z którego trzeba koniecznie znikać przy każdej możliwej okazji. Rzeczywistość, na szczęście, znacznie odbiega od tej wizji. Parki w Łodzi patrz tutaj https://www.dziswlodzi.pl/lodz/parki to wyjątkowe miejsca, które uwielbiają niekiedy również turyści. Niektóre rozłożyste jak na przykład park na Zdrowiu są wielokrotnie odwiedzane przez miłośników przyrody, biegaczy i cyklistów. Reszta, jak mały, ale przepiękny park im. Michała Klepacza, są miejscem relaksu studentów łódzkich uczelni. A to dopiero początek…

Wielką sławą pośród łodzian cieszy się dodatkowo słynny z przyjemnego akwenu z mostkiem park im. księcia Józefa Poniatowskiego czy najbardziej wiekowy w całej Łodzi park Źródliska – podobno najpiękniejszy w Polsce. Oba te miejsca są bardzo chętnie uczęszczane przez romantyczne dusze czy entuzjastów spacerów w zjawiskowym otoczeniu, z tego właśnie powodu trzeba je przemyśleć organizując sobie odpoczynek na świeżym powietrzu. Innym przykładem tego typu miejsca jest uwielbiany przez wszystkich łodzian park na Julianowie – pokaźnych rozmiarów i wręcz stworzony do spacerowania nad wodą. Oczywiście jest ich znacznie więcej, a niezwykłe miejsca odszukamy w każdej części miasta. Nieważne, które z nich zwiedzimy, na pewno nie spotka nas rozczarowanie – każde jest warte naszej uwagi.