ICO

Wakacyjny czas dobiega końca, jednak zrogowaciałe pięty i mocno zaniedbane stopy są dla nas bez końca zawstydzającym dyskomfortem. Jak temu zaradzić?

Wakacyjny czas dobiega końca, jednak zrogowaciałe pięty i mocno zaniedbane  stopy są dla nas bez końca zawstydzającym dyskomfortem. Jak temu zaradzić?

Przykre jest to, że ta kwestia może prowadzić do masy trudnych chorób jakie trzeba będzie konsultować dermatologicznie. W dodatku spękana skóra na stopach to niezwykle niekomfortowa dolegliwość i może zaprowadzić nas między innymi do kłopotów z poruszaniem się. Suche pięty przeważnie dotyczą pań, dlatego,że to one lubią pokazywać odsłonięte pięty. Trzeba pamiętać, że problemy z nadwagą czy gorący klimat to również powody przez jakie, martwy naskórek na stopach pęka. Ludzie wysportowani uprawiający często jakąkolwiek dyscyplinę, sportowcy mogą być także mocno narażeni na tę przypadłość, dlatego właściwe będzie aby mieć na uwadze ciągłym smarowaniu stóp. Nie powinno się ignorować, aż wirusy się powielą, a stopy popękają jeszcze mocniej. W prosty sposób – za sprawą cennych substancji – możecie sobie pomóc.

Trzeba używać ekologicznych preparatów nawilżających. Do wyboru jest niezaprzeczalnie miodek. Zawiera szereg wartościowych składników między innymi witaminy i minerały, również nierzadko kupuje się go również jako dodatek kucharski, ale również w domowych kosmetykach. Oczywiście powinno także przyjrzeć się różnym ofertom farmaceutycznych środków do pielęgnacji ciała, które mogą zaradzić już po pierwszym posmarowaniu w kluczowe punkty na ciele.

Są sprytne sposoby na zniszczone stopy? Naturalnie! Idealny będzie osławiony olej kokosowy – drogocenny składnik dla powszechnej diety. Gdy problem dotyka stóp trzeba je w pierwszej kolejności porządnie odmoczyć w wodzie o stosownej wartości temperatury, następnie skorzystać z pilnika, i zaaplikować w stopy właśnie olej kokosowy. Dobrym pomysłem jest wieczorem założyć bawełniane skarpetki. Rano pięty staną się o wiele bardziej odżywione.

Cuda da radę również działać lecznicza sól, która nazywa się Epsom. Zsyła ulgę szorskiej skórze. A jak z tej soli prawidłowoskorzystać? Wystarczy, gdy odważymy 100 gram soli i wysypiemy do nagrzanej wody. Powinno się tam zmoczyć nogi najmniej kilkanaście minut, dopóki naskórek namięknie. To idealne,żeby po wytarciu i zaaplikowaniu oleju kokosowego nasze stopy przeistoczyły się w miękkie i piękne. Nierafinowany olej ma piękny zapach, czyli poza właściwościami upiększającymi przynosi nieziemską rozkosz dla zmysłów. Olej kokosowy to preparat skuteczny. Można go stosować nie tylko do zniszczonych nóg oraz na pięty, również całe ciało, żeby je natłuścić po lecie.

Jeżeli wymagasz szybkiego wyniku – skorzystaj z medycznych środków. Wypróbuj je, aby upewnić się, na jaki najlepiej odbierze Twoje ciało. Pękające pięty to zagadnienie, z którym realnie możesz sobie błyskawicznie dopomóc. Istotne jest, żeby stopy pielęgnować cały czas, a nie tylko w czasie, gdy odsłaniamy nogi w letnim obuwiu.