ICO

Opryszczka wargowa pospolita – jakimi sposobami ją leczyć poradzić

Opryszczka wargowa pospolita – jakimi sposobami ją leczyć poradzić

Najczęściej nadwątlony człowiek lub taki, który wszedł w bliskość z osobą już zainfekowaną, zaczyna szybko walczyć z wirusem będącym źródłem opryszczki. Efekt? Boląca i czerwona ranka, praktycznie zawsze tworząca się na powierzchni naszych warg. Jak możesz sobie dawać radę z kłopotliwą opryszczką?

Osłabiona wytrzymałość naszego organizmu, a prócz tego niezachowywanie podstawowych norm higieny doprowadzają do tego, że nietrudno o powstanie opryszczki. Jej genezą jest prątek opryszczki wargowej. W pierwszej kolejności wokół ust pojawia się coraz bardziej rzucająca się w oczy czerwona plamka, która zaczyna świerzbieć i szczypać. W następnej kolejności kształtują się grudki zapełnione płynem surowiczym, potem nastąpią ich pęknięcia, w wyniku czego wytwarza się strupek.

Użytkowanie któregoś z normalnie będących do dyspozycji, aptecznych środków leczniczych na wirus opryszczki, jak chociażby przeciwwirusowy środek Neosine, umożliwia na ogól prędko i skutecznie skończyć z Herpes simplex. Konieczne jest niemniej na względzie, że jest to problem o charakterze powtarzającym się, dlatego też nie powinno się pomijać zasad higieny, ale także o wizycie u lekarza, gdy opryszczka wargowa wraca coraz częściej, częściej niż trzy do pięciu razy w roku, a oprócz tego formuje się nie tylko w obrębie warg.

Ze sporadycznie pojawiającą się opryszczką wargową, łatwo podołać w dodatku domowymi trikami. Wysoce odnajdzie się melisa posiadająca funkcje antywirusowe i antybakteryjne. Należy wykorzystać okłady z melisy, gdyż znajdziemy wschowane w niej taniny oraz kwasy fenolowe poradzą sobie szybko z walką z chorobą. Jednakie właściwości przejawia miód, który z rezultatem łagodzi stan zapalny w zasięgu miejsca zajętego chorobą.

Bieg gojenia natęża aloes – trzeba rozciąć liść i miąższem przyłożyć go do pęcherzyka, a też olejek z drzewa herbacianego, który trzeba bełtać z kremem, trzeba dodać nie więcej niż kilka kropli, i tak sporządzony „medykament” wcierać w opryszczkę.

Są to produkty, które znajdują się zazwyczaj w dowolnej kuchni, a i użycie ich, by szybciej zdobyć przewagę Herpes simplex i udynamicznić także procesy walki z wirusem, nie ma potrzeby stosowania skomplikowanych zabiegów.