ICO

Jakiego rodzaju tekstylia dla maleństwa do pielęgnowania?

Jakiego rodzaju tekstylia dla maleństwa do pielęgnowania?

Mycie noworodka to niejednokrotnie zmartwienie dla młodo upieczonych rodzicieli. Rodzi się wówczas fobia, by nie uczynić dziecku urazu, ponieważ maluszek zdaje się słaby i drobniutki. Pomimo tego nie tak głęboki lęk jak go malują, wystarczą odpowiednie akcesoria i trochę wprawy.

Jakiego rodzaju są nieodzowne tekstylia do szorowania?

Na początku potrzeba zorganizować misę i leżaczek bądź leżankę do mycia. Najprościej jest czyścić malucha, gdy miska jest umieszczona na statywie. W związku z tym odciążony jest kręgosłup rodzica. Co więcej konieczny jest ręcznik z okryciem głowy, którym można ekspresowo opatulić maleństwo, żeby nie zziębło. Najlepszy będzie ręcznik z kapturkiem z naturalnego materiału typu frotte, jako, że jest łagodny i niebywale dokładnie wiąże wodę. W dzisiejszych czasach mamy szeroki arsenał żeli do pluskania dla maluchów, nie warto organizować nazbyt dużo kosmetyków. Wystarczy płyn dwa w jednym, do skóry ciała i włosków. Do sporządzenia odpowiedniej wody przyda się termometr do sprawdzania temperatury cieczy, a po kąpaniu dobrze jest posiadać położone w pobliżu wszelakie środki do upiększanie naskórka maleństwa. Zalicza się do nich: balsam bądź oliwka, maść na odparzeliny, czyste ubiór, pieluszka, ssak do nosa, szczoteczka do głowy.

W jaki sposób ma upływać kąpiel noworodka?

Jako pierwsze wskazane jest ułożyć wszelkie istotne środki do pielęgnowania. Napełnić roztwór myjący do balii oraz przekonać się, czy ma właściwą temperaturę. Woda musi mieć około 37 stopni. Na spód wanny lub na matę do kąpieli należy położyć tetrową pieluszkę i wlewa się niewiele żelu. Jeżeli wszelkie kwestie są gotowe, trzeba powolutku wkładać niemowlę do miski, jeśli nie ma gąbki ani siedzenia, trzeba przytrzymywać maleństwu główeczkę.

Początkowe mycia powinny być niedługie, wystarczy pochlapać maleństwo ostrożnie wodą. Buzię należy zmyć okładem zanurzonym w letniej, przegotowanej wodzie. Kiedy maluch jest już po kąpieli, zawijamy je w naszykowany wcześniej na przewijaku lub posłaniu ręcznik z nakryciem na głowę i wolno wycieramy naskórek dziecka. Pielęgnuje się pępuszek oraz nos noworodka, smarujemy naskórek oliwką i kremem na odparzenia, a później wkładamy pieluszkę oraz nakładamy ubranko. Następnie szczotkujemy włosy, szczególnie gdy maleństwo posiada dużo włosów.