ICO

Jaka praca dla studenta?

Jaka praca dla studenta?

Dzisiejsi studenci niejednokrotnie mogą mieć problem ze znalezieniem takiej pracy, którą łatwo pogodzą z zajęciami. Dotyczy to nie tylko, ale w znacznym stopniu studentów dziennych; plany zajęć nieczęsto pozwalają znaleźć pracę w pełnym wymiarze (lub chociaż na 1/2 etatu). A to sprawia, że studenci najczęściej łapią się różnorodnych aktywności sezonowych, które pozwalają im na większą samodzielność.

Młodzi dorośli zazwyczaj znajdują pracę w lokalach gastronomicznych. Funkcjonują w roli barmanów i kelnerów, czasami pomagają w kuchni. Zazwyczaj jest to dość elastyczna praca, dodatkowo niemało takich miejscówek jest otwarta również w weekendy. Praca w usługach gastronomicznych nie jest tak też kiepsko płatna, jak przypuszczają osoby spoza branży; należy także pamiętać o napiwkach, które w popularnych miejscach mogą naprawdę pozytywnie nas zaskoczyć. Plusów może być jeszcze więcej: studenci działający w gastronomii zyskują dodatkowe rabaty na produkty sprzedawane w danym lokalu.

Są oczywiście również inne ciekawe zawody, w których bez problemu odnajdą się osoby studiujące. Kto nie myślał kiedyś o pracy z dziećmi? Animator, korepetytor, opiekun – naprawdę jest w czym wybierać. Pierwsza opcja daje ciekawe perspektywy. Praca animator polega przeważnie na zapewnianie najmłodszym interesujących zajęć; w głównej mierze chodzi o prowadzenie różnorakich gier i pilnowanie rozrywek. Studenci to ciągle młode osoby, którym zwykle brakuje chwili relaksu w ciągu dnia – dlatego właśnie z przyjemnością poświęcą trochę czasu dzieciakom i poczują beztroską radość. Imprezy, w ramach których wynajmowany jest animator, są organizowane najczęściej w dni wolne od zajęć, dlatego właśnie na ogół studenci pogodzić dodatkowe obowiązki z nauką.