ICO

Hemoroidy – dotyczą prawie każdego. Daj sobie ulżyć!

Hemoroidy – dotyczą prawie każdego. Daj sobie ulżyć!

Więcej siedzimy, niż ruszamy się, nie mamy prawie żadnego wpływu na jakość naszej żywności, wymigujemy się od dbania o swoje genitalia, no i wizyty u urologa czy ginekologa traktujemy jak skaranie boskie. To może zaowocować hemoroidami, to znaczy żylakami odbytu. Choruje na nie co drugi Polak, należy więc mieć rozeznanie, jak im zapobiegać.

Fascynujący jest fakt, że hemoroidy są w każdym człowieku! Te części naszego organizmu znajdujące się wokół odbytu są potrzebne, aby był on zwarty oraz funkcjonował tak jak powinien. Może zdarzyć się czasami jednak tak, iż mięśnie czy naczynia krwionośne naszych okolic krocza są nadwyrężone. To może być konsekwencją mało aktywnego trybu życia, cyklicznego ucisku taboretu albo niewyprofilowanego fotela. Przez zmęczenie nasze hemoroidy rozciągają się oraz nabrzmiewają krwią, która nie ma w jaki sposób przepłynąć dalej. W takim przypadku możemy zauważyć problem, który wszyscy nazywają żylakami odbytu. Jego opis może brzmieć dla nas znajomo. Nieprzyjemne uczucie w trakcie korzystania z toalety może być na pewno uciążliwe. Czasami podczas wycierania się możemy zobaczyć kropelki krwi!

Nieinwazyjne sposoby na dolegliwe hemoroidy

Jeśli mamy to szczęście, iż takie objawy są nam zupełnie obce, to fantastycznie. Warto byłoby zrobić wszystko, by zdrowy stan pozostawał bez zmian jak najdłużej. Zdziałać cuda może odpowiednia dieta bogata w błonnik. To on sprzyja perystaltyce jelit i usprawnia oddawanie kału. Najczęściej właśnie niewymagające i szybkie wypróżnianie zachowuje hemoroidy w odpowiednim stanie. Gdzie możemy znaleźć błonnik? Otręby, warzywa kapustne i korzeniowe, np. marchew czy pietruszka, to idealne źródło błonnika. Jeżeli mamy chęć na owoce, dobrze jest skusić się na jabłka. Ich skórka oraz okolice wokoło ogryzka są bogatym źródłem błonnika.

Zdrowa żywność pomoże, jednak tylko, gdy jest zbilansowana

Może być tak, że symptomy osłabionych hemoroidów kojarzą się z tym, co mamy codziennie przebywając w toalecie? Jeśli tak, to na profilaktykę jest już za późno, jednak maść na hemoroidy powinna pomóc. Nikt nie mówi przecież, iż zdrowe odżywianie się nie może nam pomóc podczas konfrontacji z żylakami odbytu. Wprost przeciwnie. Spożywając posiłki z wysoką zawartością błonnika, utrzymujemy odpowiednie trawienie oraz kryjemy się przed zaparciami, które zaostrzają stan hemoroidów. Starajmy się unikać jedzenia ponadprzeciętnej ilości bulw topinambura. Zawierają tak dużo błonnika, że mogą wywołać rozwolnienie, które podrażni bolesne miejsca.

Maść na hemoroidy jako dobra pomoc

Jedzenie wzbogacone w niechemiczne „przyspieszacze” perystaltyki układu pokarmowego jest bez wątpienia istotną rzeczą, jednak to nie za każdym razem wystarczy. Ból albo pieczenie mogą nas prześladować nawet podczas koniecznego siedzenia. Zawodowi kierowcy, urzędnicy czy osoby, które długo siedzą przy komputerze nie zrezygnują łatwo z pracy, najpewniej też nie będą miały możliwości zarabiać na stojąco. Spacer do sklepu z lekami przekona nas, że jest sporo środków na ulżenie swoim dolegliwościom. Maść na hemoroidy wpłynie uspokajająco na ból i pieczenie, a także pozwoli nam pracować długo i komfortowo.